ქვემო არცევი და მუმლანთკარი - გამყოფი ხაზის სოფლების შემადგენლობაში შევა
დროებითი სამთავრობო კომისიის სხდომაზე აღნიშნულ ტერიტორიაზე მცხოვრებ სოფლებში მოსახლეობის გათბობით უზრუნველყოფისათვის სახელმწიფო ბიუჯეტიდან გამოყოფილი თანხის გაცემის მიმდინარეობის შესახებ ანგარიში მოისმინეს. კიდევ ერთი საკითხი, რომელიც კომისიის წევრებმა განიხილეს, გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლებში მცხოვრებ სტუდენტთა სწავლის დაფინანსებას შეეხებოდა.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროში, გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლებში დაზარალებული მოსახლეობის საჭიროებებზე რეაგირების დროებითი სამთავრობო კომისიის მორიგი სხდომა დღეს 11 მარტს გაიმართა.
სხდომას საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველი მოადგილე გიორგი ამაშუკელი, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი პაატაზაქარეიშვილი, სხვადასხვა სახელმწიფო უწყების ხელმძღვანელი პირები და კომისიის სხვა წევრები ესწრებოდნენ.
კომისიის წევრებმა, კონფლიქტით დაზარალებული რეგიონების მოსახლეობის სოციალურ-ეკონომიკური განვითარების სახელმწიფო სტრატეგიასა და გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლების შემადგენლობაში გორის მუნიციპალიტეტის სოფლების, ქვემო არცევის და სოფელ მუმლაანთკარის  შეყვანის საკითხებზე იმსჯელეს.
შეხვედრის სხვა დეტალები უცნობია.
დღესვე გორის, კასპის, ქარელის და ხაშურის გამგებლები საქართველოს პრემიერ-მინისტრს შეხვდებიან.