წელს გორის რაიონში უკვე 152 ჰა საძოვარი გაიყიდა
უფრო კონკრეტულად, 2015 წლის 11 მარტს გორის რაიონში, იურის მთაზე, 186 752 კვ.მ საძოვარი საქართველოს მოქალაქემ ჯემალ ისმეილოვამ 8 800 ლარად იყიდა.
2015 წლის 10 მარტს გორის რაიონში საჯიას ტერიტორიაზე, რომელიც მღებრიანის საკრებულოში მდებარეობს, 277 046 კვ.მ საძოვარი საქართველოს მოქალაქემ გიორგი დადიანიძემ 15 580 ლარად შეიძინა.
2015 წლის 10 მარტს, კვლავ, იურის მთაზე ჯემალ ისმეილოვამ დამატებით 145 000 კვ.მ საძოვარი 5 215 ლარად შეიძინა.
თებერვალში საძოვრების გაყიდვის ფაქტები არ ჩანს.
2015 წლის 21 იანვარს იურის მთაზე საქართველოს მოქალაქემ აივაზ გული ოღლიმ 10 870 კვ.მ საძოვარი 105 ლარად შეიძინა.
2015 წლის 21 იანვარს საქართველოს მოქალაქემ გიორგი დადიანიძემ 470 034 კვ.მ მიწა 30 155 ლარად შეიძინა.
2015 წლის 21 იანვარს გორის რაიონში, ე.წ. დარხუნთას ტერიტორიაზე საქართველოს მოქალაქემ დავით კვინიკაძემ 281 512 კვ.მ საძოვარი 2 330 ლარად შეიძინა.
2015 წლის 20 იანვარს, ზაქალეთის ნასოფლარის ტერიტორიაზე საქართველოს მოქალაქემ თეიმურაზ გიგაურმა 20 417 კვ.მ საძოვარი 175 ლარად შეიძინა.
იმავე ზიქალეთის ნასოფლრაზე თეიმურაზ გიგაურმა დამატებით 62 299 კვ.მ ფართის საძოვარი 520 ლარად შეიძინა.
2015 წლის 21 იანვარს იურის მთაზე 18 870 კვ.მ ფართის საძოვარი საქართველოს მოქალაქემ აივაზ გული ოღლიმ 105 ლარად შეიძინა.
2015 წლის 16 იანვარს იურის მთაზე 32 994 კვ.მ ფართის საძოვარი 2 975 ლარად, ხოლო ამავე მთაზე დამატებით 427 907 კვ.მ ფართის საძოვარი 3 855 ლარად აივაზ გული ოღლიმ იყიდა.
2015 წლის იანვარში სოფელ კარალეთში 17 267 კვ.მ ფართის საძოვარი საქართველოს მოქალაქემ გიგა მიხანაშვილმა 160 ლარად შეიძინა.
ოფიციალური ინფორმაციით, თანხის დიდი ნაწილი ჯერ არ არის გადახდილი. სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწები აუქციონის წესით გაიყიდა.