გამშვებ პუნქტთან ოსურმა მილიციამ კონტრაბანდული მწვანილი ამოიღო
ახალგორის რაიონის მილიციის თანამშრომლების გამოძიებით დადგინდა, რომ არალეგალური საკვები მწვანილი საქართველოს ხელისუფლების კონტროლირებულ ტერიტორიიდან მოხვდა.
უსაფრთხოების სამსახურის წარმომადგენლების განცხადებით, არალეგალური მწვანილი 2015 წლის 24 მარტს აღმოაჩინეს. მძღოლს შესაბამისი საბუთები არ აღმოაჩნდა, ხოლო განაცხადა, რომ ის მხოლოდ ავტომანქანას მეთვალყურეობდა. უსაფრთხოების სამსახურმა მოკვლევა დაიწყო.
,,რეს"-ის მიერ დღეს საღამოს გავრცელებული ინფორმაციით ცნობილი ხდება, რომ ახალგორის რაიონში დიდი ხანია არალეგალური გზა არსებობს, რომლითაც სასოფლო პროდუქტები ახალგორის რაიონის ოსურ სოფლებში ქართული სოფლებიდან შედის. შემდეგ კი ეს ტვირთები რუსეთის ფედერაციის ტერიტორიაზე გასაყიდად გადის.
,,ბოლო პერიოდში სამხრეთ ოსეთში ლენინგორის რაიონში არსებობს მუდმივად მოქმედი არხი, რომელიც რუსეთის ტერიტორიის მიმართულებით  კომერციული ტვირთების შემოზიდვას უზრუნველყოფს, მათ შორის, პირველ რიგში, სოფლის მეურნეობის პროდუქტების. უსაფრთხოების კომიტეტის მიერ გატარებული იქნება სათანადო ზომები, რათა არ მოხდეს უკანონო პროდუქტებისა და ტვირთების გადაზიდვა საქართველოდან რუსეთის ფედერაციაში. არ მოხდეს რესპუბლიკის ტერიტორიის ტრანზიტად გამოყენება."  - აცხადებს ,,რეს"-თან საუბარში უსაფრთხოების კომიტეტის წარმომადგენელი.