,,გუბერნატორმა მოხედოს თავის სახლს" - შემონათვალი ატენიდან
პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა ჟურნალისტს კონკრეტული ფაქტების დასახელებისკენ მოუწოდა. ჟურნალისტმა პირობა დადო, რომ თუკი ის ნათქვამს ვერ დაადასტურებდა, საჯაროდ ბოდიშს მოიხდის.
პრემიერ-მინისტრის განცხადებიდან მალევე შიდა ქართლის გუბერნატორმა ადგილობრივი ჟურნალისტები სოფელ ატენში საკუთარ საკარმიდამო ნაკვეთზე მშენებარე სახლთან მიიწვია. გუბერნატორის და ატენში მცხოვრებთა თქმით, მამაპაპისეულ მიწაზე 3 სართულიანი სახლი 7-10 წელია შენდება, ხოლო მას შემდეგ, რაც რუსიშვილი გუბერნატორი გახდა (2013 წლის ბოლოს), სახლიც და ნაკვეთიც მიტოვებული აქვს და მოუვლელობისგან ძველდება.
,,თრიალეთის" დამფუძნებლის და მეწილის ბადრი ნანეტაშვილის განცხადდებით, ჟურნალისტმა პრემიერ-მინისტრს ხალხის ნათქვამი უთხრა, ხოლო ვინ ხალხის, ეს არც სოფელ ატენში მყოფმა ჟურნალისტმა გაგვიმხილა. ჟურნალისტის თქმით, მას აინტერესებდა, ჰქონდა თუ არა გუბერნატორს ლომბარდი და ბენზინგასამართი სადგური.
ჩვენს კითხვაზე, ჰქონდა თუ აქვს, ჟურნალისტმა გვიპასუხა: ,,ააქვს?"
ატენში შიდა ქართლის საინფორმაციო ცენტრმა გუბერნატორის და ,,თრიალეთის" ჟურნალისტის საუბარიც ჩაიწერა: ,,დამისახელეთ რომელ ბიზნესს ვფლობ" - ჰკითხა რუსიშვილმა ჟურნალისტს. ჟურნალისტმა კი ამის მაგალითი ვერ მოიყვანა.
,,ნეტავ რამე აშენდეს ჩვენს ხეობაში, გეოგრაფიის მასწავლებელი ვარ და დღეს გაკვეთილი სწორედ ტურიზმზე და რეკრეაციულ ზონების შესახებ ჩავატარე. გუბერნატორი აქ თუ სასტუმროს ააშენებს და იქ ჩვენს ხალხს დაასაქმებს, ეს კარგი საქმე იქნება" - გვითხრა ატენის საჯარო სკოლის გეოგრაფიის მასწავლებელმა. პედაგოგების თქმით, ატენის ხეობაში ინფრასტრუქტურაა განსავითარებელი.
ცნობისათვის, 2012 წელს ტელე-რადიო კომპანია “თრიალეთმა” კომპანიის 10 პროცენტიანი წილი მილიონ აშშ დოლარად  ტელეკომპანია “მეცხრე არხს” მიჰყიდა, რომელსაც პოლიტიკური პარტია „ქართული ოცნების“  ლიდერის, მილიარდერ ბიძინა ივანიშვილის მეუღლე ფლობდა.
ზურაბ რუსიშვილი კი, 2013 წლამდე ბიძინა ივანიშვილის დაფუძნებულ ,,ქართუ ბანკის" ცენტრალური სერვისცენტრის მენეჯერი იყო.