,,ქალაქში ყველაფერს დავალაგებთ" - გორის პატრულის გეგმები
საპატრულო პოლიციის შიდა ქართლის განყოფილების ანალიტიკური სამსახურის უფროსმა ზაზა ადიკაშვილმა საკრებულოს წევრებს საკუთარი ხედვა შესთავაზა. ხოლო მისთვის მისაღები პუნქტი ასეთია:
,,გურამიშვილის ქუჩის მონაკვეთზე ჭავჭავაძის გამზირიდან თამარ მეფის ქუჩამდე მოეწყოს ცალმხრივი მოძრაობა (ცალმხრივი მოძრაობა ჭავჭავაძის გამზირიდან თამარ მეფის ქუჩის მიმართულებით"
რაც შეეხება დანარჩენ პუნქტებს, აქ შემდეგი გარემოებებია მითითებული:
,,სტალინის გამზირიდან თამარ მეფის ქუჩაზე (გურამიშვილის ქუჩის მიმართულებით) აიკრძალოს სატვირთო ავტომობილების მოძრაობა.
,,ჭავჭავაძის გამზირის მონაკვეთზე სამეფო ქუჩიდან გურამიშვილის ქუჩამდე მოეწყოს ცალმხრივი მოძრაობა (ცალმხრივი მოძრაობა სამეფო ქუჩიდან გურამიშვილის ქუჩის მიმართულებით)"
,,სამეფო ქუჩის მონაკვეთზე თამარ მეფის ქუჩიდან ჭავჭავაძის გამზირამდე მოეწყოს ცალმხრივი  მოძრაობა (ცალმხრივი მოძრაობა თამარ მეფის ქუჩიდან ჭავჭავაძის გამზირის მიმართულებით)"
,,რუსთაველის ქუჩის მონაკვეთზე ჭავჭავაძის გამზირიდან წერეთლის ქუჩამდე, წერეთლის ქუჩაზე და ლომოურის ქუჩის მონაკვეთზე წერეთლის ქუჩიდან გარსევანიშვილის ქუჩამდე მოეწყოს ცალმხრივი მოძრაობა" (ცალმხრივი მოძრაობა ჭავჭავაძის გამზირიდან გარსევანიშვილის მიმართულებით).
,,რობაქიძის ქუჩის მონაკვეთზე ამილახვრის ქუჩიდან ჭავჭავაძის გამზირამდე მოეწყოს ცალმხრივი მოძრაობა (ამილახვრის ქუჩიდან ჭავჭავაძის გამზირის მიმართულებით)"
,,ცხინვალის გზატკეცილზე მონაკვეთი პაპიტაშვილის ქუჩიდან კარალეთის დევნილთა ჩასახლებამდე, ძველსა და ახლად ჩამოყალიბებულ გზებზე მოეწყოს ცალმხრივი მოძრაობა"
,,მშვიდობის გამზირსა და ჭონქაძის ქუჩის გადაკვეთაზე არსებულ შუქნიშანზე შემდეგი სახის რეგულირება: მშვიდობის გამზირიდან მომავალი ავტოსატრანსპორტო საშუალებისთვის მარცხენა ზოლზე მოძრაობა განხორციელდეს მხოლოდ პირდაპირ; ლიახვის ხიდიდან მიმავალი ავტოსატრანსპორტო საშუალება პირდაპირ და მარჯვნივ მოძრაობისას გაეზარდოს დრო; შინდისის გზატკეცილის მხრიდან მომავალი ავტოსატრანსპორტო საშუალებისთვის მარჯვენა ზოლში მოძრაობა ყველა მიმართულებით განხორციელდეს" (დასასრული)
საპატრულო პოლიციის წარმომადგენლის ზაზა ადიკაშვილის განცხადებით. თუ ეს ყველა გეგმა შესრულდა, ამისთვის სოლიდური ხარჯებია საჭირო, კერძოდ, საჭიროა, შესაბამისი საგზაო ნიშნების დამზადება და დამონტაჟება.