,,მოპარული ფულით გამიგია ბიზნესი, მაგრამ ნაჩუქარით არა"
2015 წლის 3 აპრილს ქალაქ გორის საკრებულოს სხდომაზე მცირე ბიზნესის ხელშეწყობის პროგრამა დაამტკიცეს. პროგრამა ითვალისწინებს კონკურსის შედეგად გამოვლინდეს და დაფინანსდეს  ექვსი საუკეთესო ბიზნეს იდეა. ერთი 15 000 ლარიანი, ორი 10 000 ლარიანი და სამი 5 000 ლარიანი პროექტი. ასევე გამოვლინდება 3 სარეზერვო პროექტი (რომელიმე გამარჯვებული პროექტის ვერ/არ განხორციელების შემთხვევაში დაფინანსდება სარეზერვო პროექტი).
პროგრამის ფარგლებში ჯამში 58 000 ლარი დაიხარჯება. იხ. პროგრამის შესახებ აქ:
ზურაბ როსებაშვილი თვლის, რომ ეს არის ნაჩუქარი ფული, რომელიც შესაძლოა მიზნობრივად გაიხარჯოს, მაგრამ 3 თვის შემდეგ წამოწყებული ბიზნესი ,,მოკვდეს".
,,ამაზე ვინ აგებს პასუხს?" - იკითხა როსებაშვილმა. ,,თუ იდეა კარგი იყო, დაფინანსდა, მაგრამ ვერ გაამართლა" - დასძენს როსებაშვილი.
,,თუ იდეა კარგი იყო, პროექტი მოიწონეს, მაშინ ეს თქვენი საუბარი დემაგოგიაა" - უპასუხა ზურაბ ჯირკველიშვილმა.
,,ბიზნესიდან მოსული ხარ, ხომ იცით, რომ ეს რისკია" - ამბობდა როსებაშვილი. ,,ბიზნესიდან მოსული ხარ, ხომ იცი, რომ ყველა ბიზნესი რისკს შეიცავს" - ჩაერია საქმეში საკრებულოს თავმჯდომარე პაპუნა კობერიძე და მიმართა როსებაშვილს.