,,თუ გვინდა სამართლიანობა აღვადგინოთ, შსს-გან მანქანები დავიბრუნოთ"
,,ამით, ჩვენ ჩვენი მოსახლეობის წინაშე პირნათელი ვიქნებით. ,,ნაციონალური მოძრაობის" ქმედებას ნუ დავაკანონებთ" - დასძენს ილია მეტრეველი, რომელიც საკრებულოში ირაკლი ოქრუაშვილის ,,ქართულ პარტიას" წარმოადგენს.
შიდა ქართლის საინფორმაციო ცენტრი წერდა, რომ ქალაქ გორის მერიამ 5 ძვირადღირებული მანქანა აღმოაჩინა, რომელიც მართალია ადგილობრივი ხელისუფლების ბალანსზეა, მაგრამ შინაგან საქმეთა სამინისტრო იყენებს. მანქანები სხვადასხვა დროს გორის მუნიციპალიტეტმა თხოვების ხელშეკრულებით სამხარეო სამმართველოს გადასცა. ჯარიმები და საურავები კი, რომლებსაც გათხოვებულ მანქანების მძღოლებს აკისრებენ, გორის მერიის ბიუჯეტიდან გადასახდელია.
,,როდესაც ეს მანქანები აღმოვაჩინეთ, მაშინვე დავიწყეთ იმაზე ფიქრი, თუ როგორ მოგვეცილებინა. " - განაცხადა გორის მერმა. მან საკრებულოს წევრებს ის არგუმენტები გააცნო, რომლითაც აუცილებელია, რომ მანქანები სამინისტროს დარჩეს.
პირველ რიგში, მერი თვლის, რომ მაღალი კლასის მანქანები თვითმმართველობას და მის ხელმძღვანელს არ ჭირდება, მეორეც - იმ შემთხვევაში, თუკი მერია მანქანებს დაიბრუნებს, ავტოპარკის ლიმიტი შევსებულია და აუცილებლად დადგება ზედმეტი მანქანების გაყიდვის საკითხი.
,,აქ კი წავა იმაზე დავა, თუ რომელი მანქანა გაიყიდოს. აუდიტის მიერ იქნება თითოეული მანქანა შესაფასებელი, არ ვიცით, ამჟამად, მათ რა ფასი ექნება. მანქანა, რომელიც 6-7 წელია ხმარებაშია, არა მგონია მისი ყიდვა ვინმეს უნდოდეს. პროცედურები გაიწელება და შეიძლება მომდევნო მოწვევის საკრებულომდე ვერ განხორციელდეს ეს" - განაცხადა ქალაქ გორის მერმა ზურაბ ჯირკველიშვილმა.
დეპუტატებმა მას პირობა მისცეს, რომ თუკი მანქანები დაბრუნდება, გაყიდვის პროცედურები არ დაგვიანდება.
,,კი, ბატონო, თუ თქვენ შეძლებთ, რომ ეს მანქანები დაიბრუნოთ, გაძლევთ მინდობილობას და დაიბრუნეთ" - უთხრა გორის მერმა საკრებულოს დეპუტატებს. - ,,მაგრამ არა მგონია, რომ დაიბრუნოთ"
მისი ინიციატივა მანქანების მიტოვების თაობაზე ჩავარდა. 4 წევრის (პაპუნა კობერიძე, ნინო ზურაბიშვილი, მერაბ მაისურაძე და სოსო ფალელაშვილი) წინააღმდეგ 10 დეპუტატი წავიდა. რაც შეეხება ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის წარმომადგენლის მინდია გოდერძიშვილის ხმას, მან კენჭისყრაში მონაწილეობის მიღებისგან თავი შეიკავა.
,,ჯერ მივწეროთ შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმის გასარკვევად, ჭირდებათ თუ არა მანქანები. იქნებ აღარ ჭირდებათ და თავად გვიბრუნებენ?" - აცხადებს მინდია გოდერძიშვილი.