,,ბოილერების" თანხები არა გვაქვს
,,უკაცრავად, რის თანხები არა გაქვთ?" - ჩაეკითხა გამგებელს საკრებულოს წევრი ვახტანგ ბეჟიტაშვილი. ,,ბოილერების" - გაუმეორა გამგებელმა დეპუტატს. ამ ფრაზამ სხდომაზე იუმორი გამოიწვია, რადგან გამგებელი სინამდვილეში ,,ვოილერს" გულისხმობდა. კურიოზი ამით არ დამთავრებულა და საკარანტინო ,,ბოილერს" შემდეგ ,,ვოლიერი" უწოდეს.
,,ბოილერი" კი,, ინგლისური ფრაზის ( ,,BOIL" ) მიხედვით მოსახარშს ან ამადუღებელს ნიშნავს.
კასპში უპატრონო ძაღლების საკითხის დროულად გადაწყვეტას ცხოველთა უფლებადამცველი ირმა მთიულიშვილი დიდი ხანია ითხოვს. მისი თქმით, მიუხედავად საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ოფიციალური მოთხოვნისა, კასპის, ქარელისა და ხაშურის მუნიციპალიტეტები თანხების გამოყოფას არ ჩქარობს.
კასპის მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოსაზრებით, უმჯობესია, შიდა ქართლში რეგიონალური თავშესაფარი მოეწყოს და ოთხივე მუნიციპალიტეტმა ერთობლივი თანხები გაიღოს.
,,იმუშავებს ჯგუფი, ამ ძაღლებს ჩაიყვანს გორში, მოხდება მკურნალობა და შემდეგ ისევ უკან დააბრუნებს კასპში" - აღნიშნა გოჩიტაშვილმა.