მენიაღვრეს ორი დღეა ტელეფონი გამორთული აქვს
ბოლო ერთი კვირის განმავლობაში მოსული უხვი ნალექების შედეგები კასპის მუნიციპალიტეტის გამგებელმა საკუთარ წარმომადგენლებთან და სამსახურის ხელმძღვანელებთან ერთად განიხილა. კასპის ზედამხედველობის სამსახურის უფროსი გიორგი იაშვილი ამბობს, რომ ქალაქის ცენტრშიც სანიაღვრე სისტემებია ,,დაბიდნული" და გაწმენდა ჭირდება.
,,ნოდარ, ორივე ტელეფონი გამორთული აქვს და დღის ბოლომდე მოძებნე რა" - მუნიციპალიტეტში მთავარი მენიაღვრის მოძებნა გამგებელმა გოჩა გოჩიტაშვილმა ინფრასტრუქტურის სამსახურის უფროსს ნოდარ ნატროშვილს დაავალა. გოჩა გოჩიტაშვილმა ისიც განმარტა, რომ მისი პირველი მოადგილე, რომელიც მუნიციპალიტეტში ინფრასტრუქტურულ პროცესებს ,,კურირებდა", პირადი განცხადების საფუძველზე უკვე გათავისუფლებულია და მას აღარ მიაკითხონ.
რაც შეეხება სხვა სოფლებს, კავთისხევში გამგებლის წარმომადგენელი ამბობს, რომ მათთან მხოლოდ კოკისპირული წვიმა იყო, ისიც 3 დღის წინ. კოდისწყაროს წარმომადგენლის თქმით, სოფელს შავი ღრუბელი დასტრიალებდა, მაგრამ ,,ეტყობა იფიქრა, ეს სოფელი უკვე დასეტყვილიაო" და აღარ დასეტყვა.
კიდევ ერთ სოფელში ,,კუდიანი ქარი" იყო და მხოლოდ ერთ ოჯახს სახურავი დაუზიანა.
კასპის გამგეობაში დღეს ახალი პირველი მოადგილის, თემურ ხიზანაშვილის დანიშვნას ელოდებიან, რომელიც ინფრასტრუქტურის სფეროს ჩაიბარეს. კასპში ინფრასტრუქტურის სამსახურების მუშაოებით შიდა ქართლის გუბერნატორმა ზურაბ რუსიშვილმა უკაყოფილება ჯერ კიდევ მაშინ გამოთქვა, როდესაც სოფელ ხოვლეში რეაბილიტრებული გზა დაათვალიერა და ხარვეზები აღმოაჩინა.