სტიქიის ზონაში ტრაქტორები და მანქანები ქირავდება
ინფრასტრუქტურის სამსახურის წარმომადგენლის, ბონდო მარუაშვილის განცხადებით, გამგეობას კიდევ ერთი ტენდერი კერძო კომპანიებისგან ტრაქტორების დასაქირავებლად ჭირდება.
,,ტექნიკა არ გვყოფნის გზების გასაწმენდად. მზარ არიან სამშენებლო კომპანიები, რომ მანქანები მოგვაქირავოს" - განაცხადა ბონდო მარუაშვილმა.
მუნიციპალიტეტის გამგეობის იურისტის რევაზ გოგიაშვილის განცხადებით, საჭიროა, შესყიდვების გეგმაში ცვლილებები შევიდეს, რითაც გამგეობას მანქანებისა და ტექნიკის დაქირავების საშუალება ექნება. მაგალითად, ერთი მანქანის (მძიმე ტექნიკის) დაქირავების საბაზრო ფასი დღეში 200-300 ლარია. ხოლო მსუბუქი ავტომანქანების დაქირავება დღეში 40 ლარი უღირთ.
გადაწყვეტილია, რომ ზარალის შემსწავლელი კომისია დაქირავებული 6 მანქანით 160 მარშუტს, გორის რაიონის იმ სოფლებში მოაწყობენ, რომლებიც სეტყვისგან და ნიაღვრებისგან დაზარალდნენ.
,,მომსახურების გაწევა განხორციელდება ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2015 წლის 30 ივნისის ჩათვლით შემსყიდველის მიერ მიმწოდებლისთვის გაგზავნილი შეტყობინების საფუძველზე" - აღნიშნულია ხელშეკრულების პროექტში.
რაც შეეხება დასაქირავებელ მანქანებს, მათი აღწერილობა ასეთი უნდა იყოს:
,,შესყიდვის ობექტის ტექნიკური დავალება და აღწერილობა:
ავტომობილი უნდა იყოს კომფორტული, კარგ მდგომარეობაში, რომელსაც უნდა მართავდეს კვალიფიციური მძღოლი და შეეძლოს არანაკლებ 4 (ოთხი) მგზავრის გადაყვანა-გადაადგილება. 1.7. შესყიდვის ობექტის მიწოდების ადგილი და ვადები: 1.7.1. პრეტენდენტმა უნდა უზრუნველყოს: შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად გორის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე სტიქიით ( სეტყვით) მიყენებული ზიანის შემსწავლელი სამუშაო ჯგუფის გადაადგილება ქ. გორიდან, გორის მუნიციპალიტეტის სოფლების მიმართულებით და ამავე სოფლებიდან ქ.გორის მიმართულებით. (შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, საჭიროების შემთხვევაში მთელი დღით)" - წერია ხელშეკრულების პროექტში.