მთავარი მსაჯი ოლეგ იაძე - საქართველოს პირველობა სამთავისში
ტურნირზე ოლეგ იაძე მთავარი მსაჯის ფუნქციას ასრულებდა.
შეჯიბრების ორგანიზატორი საქართველოს ქართული ჭიდაობის ეროვნულმა ფედერაცია (პრეზიდენტი გელა ბერუაშვილი) და კასპის მუნიციპალიტეტის სპორტის სამსახური (დირექტორი შოთა გოგიაშვილი) იყვნენ.
ტურნირზე მონაწილეობა 70- მდე სპორტსმენმა მიიღო.  5 წონით კატეგორიაში დაწესებული იყო ფულადი ჯილდო:
პირველ ადგილზე გასულზე 250 ლარი, მე- 2 ადგილზე 150, ხოლო მე-3 ადგილზე 100 ლარი. ყველა წონით კატეგორიაში პირველი ადგილის მფლობელი შიდა ქართლელი გახდა.
ტურნირის დასრულების შემდეგ პირველი ადგილები, წონითი კატეგორიების მიხედვით ასე გადანაწილდა:
60 კგ. 1. რამაზ გუგულაშვილი (კასპი)
70 კგ. 1. ზვიად ოდოშაშვილი (კასპი)
80 კგ. 1. გიორგი პაპუნაშვილი (გორი)
90 კგ. 1. პაატა ღვინიაშვილი (ქარელი)
+ 90 კგ. 1. ბექა ბერძენიშვილი (კასპი)
2000 წლის მაისში ესპანეთში ევროპის სამბოს ფედერაციის აღმასრულებელი კომიტეტის საგანგებო სხდომის გადაწყვეტილებით, სამბოს განვითარებაში შეტანილი უდიდესი წვლილისათვის ივანე გამხიტაშვილი (სიკვდილის შემდეგ) მსოფლიო სამბოს ფედერაციის ოქროს ორდენით დაჯილდოვდა.
მშობლიური სოფლელების მიერ, გამხიტაშვილისადმი განსაკუთრებული სიყვარულია გამოხატული მისი სამთავისის ტაძრის ეზოში დაკრძალვა, მისი სახელობის ღია საჭიდაო არენა და სოფლის შუაგულში მისივე ბიუსტის დადგმა.
გამხიტაშვილი მე-20 საუკუნის საუკეთესო სამბისტადაა აღიარებული. სოფლის ეკლესიასთან მისი ბიუსტი მისსავე სპორტულმა აღმზრდელმა ოლეგ იაძემ 2013 წელს რაიონის გამგებლობის დროს დადგა.