კონკურსი გორში - ,,განათავსე ინსტალაცია შენს ქალაქში"
ეს არის იდეების კონკურსი და ღიაა ყველა მსურველისთვის. კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ პროფესიონალ და მოყვარულ არტისტებს, სტუდენტებს, მოსწავლეებს, არქიტექტორებს, დიზაინერებს, მხატვრებს, მოქანდაკეებს, ფოტოგრაფებს. თითოეული კონკურსანტის მიერ შემოტანილი განაცხადების რაოდენობა არ არის შეზღუდული (შეგიძლიათ წარმოადგინოთ ორი და მეტი იდეა-განაცხადი). პროექტის მონაწილეებს სრულად უნარჩუნდებათ საავტორო უფლებები იდეასა და დიზაინზე.
მონაწილეობის მსურველმა, საზოგადოებრივ სივრცეში, უნდა შექმნას ორიგინალური, ფუნქციურად გამართული ინსტალაცია, რომელიც შემდგომში გამოიფინება და განთავსდება გორის ქუჩებში. პროექტის ავტორმა უნდა გაითვალისწინოს ნამუშევარზე გარემო პირობების ზემოქმედება და უზრუნველყოს მისი გამძლეობა. დაუშვებელია საპროექტო ტერიტორიაზე არსებული ხეების, ნარგავების, ლანდშაფტის ცვლილება. ინსტალაცია არ უნდა უქმნიდეს დაბრკოლებას ქვეითებს, მძღოლებსა და სატრანსპორტო საშუალებებს. ასევე არ უნდა წარმოადგენდეს საფრთხეს არსებული გარემოსთვის.
გამოგვიგზავნეთ თქვენი იდეა ნებისმიერ ფორმით: ხელით დაწერილი, გრაფიკულად შესრულებული, ხმოვანი და ვიდეო შეტყობინებით. წარმოდგენილ მასალას დაურთეთ თქვენი საკონტაქტო ინფორმაცია: ტელეფონი, ელ-ფოსტა, მისამართი.
კონკურსში წარმოდგენილ იდეებს შეაფასებს კომპეტენტური ჟიური და გამოავლენს 3 გამარჯვებულს.
გამარჯვებულები 24-25-26 ივლისს, მონაწილეობას მიიღებენ გორის მუნიციპალიტეტის მერიის მოსწავლე-ახალგაზრდობის კულტურულ-საგანმანათლებლო ცენტრის მიერ ორგანიზებულ ექსპედიციაში ხევსურეთში.
განაცხადების მიღების ბოლო ვადაა 22 ივლისი, 18:00 საათი.
გთხოვთ წარმოადგინოთ თქვენი საკონკურსო ნამუშევრები შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: [email protected]
კონსულტაციის საჭიროების შემთხვევაში, შეგიძლიათ დარეკოთ შემდეგ საკონტაქტო ნომრებზე: 598183674; 599116062.