რაიონის გამგეობას ,,შიდა აუდიტს" ართმევენ
საკრებულოს მიერ 2014 წლის აგვისტოში დამტკიცებული დებულების მიხედვით, შიდა აუდიტის სამსახური, უშუალოდ, რაიონის გამგეობას (გამგებელს) ექვემდებარება. სამსახურის ხელმძღვანელს რაიონის გამგებელი ნიშნავს. კოტე თავზარაშვილს მიაჩნია, რომ არ შეიძლება რაიონის გამგეობის მიერ შექმნილი სამსახური რაიონის გამგეობას ამოწმებდეს.
,,ჩვენ ვართ მაკონტროლოებელი ორგანო. ამიტომ, უმჯობესია, ის ჩვენს დაქვემდებარებაში გადმოვიდეს" - განმარტა საკრებულოს თავმჯდომარემ.
საკრებულოს ,,ქართული ოცნების" წევრები - ლიანა კოვზიაშვილი და კობა ბერიანიძე (ფრაქცია ,,ქართული ოცნების" თავმჯდომარე) წინადადებას დაეთანხმნენ. უახლოეს ხანებში დებულებაში შესატან ცვლილებების პროექტს საკრებულოს იურიდიული სამსახური მოამზადებს.
რაიონის გამგეობის შიდა აუდიტის სამსახურის ივანე ქოჩორაძე ხელმძღვანელობს. ის ამჟამად შვებულებაშია და მის მოვალეობას გიორგი დავითაშვილი ასრულებს. დავითიშვილის თქმით, მისი სამსახური დისკოფორტს არ განიცდის იმის გამო, რომ სამსახურის ხელმძღვანელს რაიონის გამგებელი ნიშნავს. თუმცა, უწყება ,,დამოუკიდებელ ორგანოდ" მიაჩნია.
,,ჩვენ ვართ დამოუკიდებელი ორგანო, ამიტომ, მნიშვნელობა არ ექნება, ვის დაქვემდებარებაში ვიქნებით" - განაცხადა გიორგი დავითაშვილმა.