,,ჩვენი ექიმი თმებით ითრია და სახეში ურტყა"
გორის სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ცენტრის ოფიციალური მონაცემებით, ბრიგადა გამოძახების ადგილზე 19 წუთში მივიდა. მორიგე ექიმს  მითითებულ მისამართზე პაციენტი ახალგაზრდა ქალბატონი, მეუღლესთან და მეზობლებთან ერთად, დახვდა.
,,ექიმებმა რა ჩემი..... იცით, თქვენი დედა..." - მიმართა პაციენტის მეუღლემ ექიმს. ,,საკმაოდ აგრესიული ტონით და უხეში ფორმით მიმართა ჩვენს ექიმს. ჯერ ისიც შეგრჩეთ, რაც ადრე გამიკეთეთო, ვინ გამოგიძახათ, რატომ მოხვედითო. მეზობლებს გაუყვანიათ ოთახიდან და მხოლოდ ამის შემდეგ შეძლო ექიმმა პაციენტის გასინჯვა" - გვეუბნება სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ცენტრის დირექტორი თემურ თანიაშვილი.
პაციენტს საშვილოსნოს გარე ორსულობა დაუდგინდა და, ექიმის რეკომენდაციით, გართულებების თავიდან აცილების მიზნით, პაციენტს საავადმყოფოში გადაყვანა ურჩიეს. გარდა ამისა, პაციენტის მეუღლეს პირადობის მოწმობის მოძებნაც სთხოვეს.
,,რა პირადობის მოწმობა გინდათო, თქვენ ვერ გაიგეთ, რასაც გეუბნებითო, ჩემს ცოლს არ გაგატანთო, გინდათ მომიკლათო მაშინდელივითო და აგრძელებდა გინებას" - ყვება სასწრაფოს დირექტორი. ამ მდგომარეობაში პაციენტის ადგილზე დატოვებაც აღარ შეიძლებოდა და ბრიგადამ მანქანით ქალბატონის დაუყოვნებლივ გადაყვანა გადაწყვიტა.
,,ჩვენი ექიმი უკვე მანქანასთან იყო, უნდა გაეღოთ კარები საკაცის გადმოსაღებად. ამ დროს პაციენტის მეუღლე მივარდა ექიმს, თმებით დაითრია, სახეში დაუწყო ცემა, წააქცია და წიხლებით შესდგა. მეზობლები რომ არ ყოფილიყვნენ, უფრო მძიმე შედეგით დამთავრდებოდა შემთხვევა" - აცხადებს თემურ თანიაშვილი.
ვარძელაშვილები ახალდაბაში რუისიდან დასახლდნენ. წლების წინ ოჯახს ქარელის საავამდყოფოსთან პრობლემები, სწორედ, სასწრაფო დახმარების ბრიგადასთან ჰქონიათ, რომელიც ფატალური შედეგით დამთავრებულა. დანარჩენი დეტალები ჯერ-ჯერობით უცნობია.
სამართალდამცავები  აღკვეთის ღონისძიების გამოყენების მიზნით, სავარაუდოდ, 24 დეკემბრამდე მიმართავენ სასამართლოს.