მზადება მერის სათათბირო ორგანოს - ახალგაზრდული საბჭოს წევრობისთვის
10 წევრიან დამოუკიდებელ გუნდში სტუდენტები, კონკურსის წესით, არასამთავრობო ორგანიზაციის, ,,სამოქალაქო განვითარების ინსტიტუტის" წარმომადგენლებმა შეარჩიეს. დღეს ახალგაზრდებმა კონსულტაცია/სემინარი სამოქალაქო განათლების ექსპერტთან თამარ მოსიაშვილთან გაიარეს, მომდევნო შეხვედრას კი გამომძიებელ ჟურნალისტთან ნინო ზურიაშვილთან გამართავენ.
სტუდენტები, პროექტის მიმდინარეობის შესახებ,  ხუთ ვიდეო და/ან ტექსტურ ბლოგს შექმნიან. ისინი შიდა ქართლის საინფორმაციო ცენტრის ვებ-გვერდზე (Qartli.gE) ეტაპობრივად გამოქვეყნდება. სწორედ ამ მასალებით გახდება დეტალურად ცნობილი სტუდენტების  საქმიანობა და შედეგიც.
,,აღნიშნული საბჭო მერს დაეხმარება  იმ საკითხების მოგვარებაში, რომლის გადაწყვეტა შესაძლებელია და ახალგაზრდებს პრიორიტეტულად მიაჩნიათ. ამჟამად მიმდინარეობს თემების შერჩევა, საკითხების სიღრმისეულად მომზადება, დამუშავება კონსულტანტებთან ერთად. შემდეგ უკვე მომზადებულ წინადადებებს მერის წინაშე ლობირებას გაუწევენ." - - აცხადებს ,,სამოქალაქო განვითარების ინსტიტუტის" ხელმძღვანელი ია ანთაძე.
პროექტი მხარდაჭერილია სსიპ საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის მიერ. პროექტის ფარგლებში ახალგაზრდებთან თანამშრომლობაზე თანხმობა განაცხადა საქართველოს ხუთივე თვითმმართველი ქალაქის მერმა განაცხადა.  ,,მერის სათათბირო ორგანოს - ახალგაზრდული საბჭოს" დაკომპლექტება, გორის გარდა, თელავში, ახალციხეში, ზუგდიდსა და ქუთაისშიც დასრულდა.