,,იქნებ დაინტერესდეს ამ საკითხით ჩვენი რაიონის პარლამენტარი"
,,წარმომადგენელი რომ გვყავს პარლამენტში, იქნებ დაინტერესდეს ამ საკითხით" - განუცხადეს  მუნიციპალიტეტის გამგებელს გოჩა გოჩიტაშვილს.
გოჩა გოჩიტაშვილის განცხადებით, ზარალის თაობაზე მონაცემები საქართველოს მთავრობის წინაშე დიდი ხანია გაგზავნილია.
შიდა ქართლის საინფორმაციო ცენტრისთვის ცნობილი გახდა, რომ საქართველოს მთავრობის წევრებმა, ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებთან შეთანხმებით, მოსახლეობაში ფულის მასის ერთდროულად დიდი ოდენობით დარიგების და მოსალოდნელი ინფლაციის თავიდან აცილების ნაცვლად, ნაქარი ვაშლის შესყიდვისთვის სუბსიდიის გამოყოფა ამჯობინეს.
სუბსიდიების გამოყოფის პროექტის ფარგლებში, ხილის გადამამუშავებელმა კომპანიებმა, რომლებმაც გლეხებისგან 1 კგ. არასტანდარტულ ვაშლი არანაკლებ 10 თეთრად შეისყიდეს, ამ ათი თეთრიდან  8 თეთრის ოდენობის სუბსიდია სახელმწიფოსგან მიიღეს.
გლეხებმა და ფერმერებმა საწარმოებში სულ 43 376.6 ტონა არასტანდარტული ვაშლი ჩააბარეს, საიდანაც ჯამში 4 მლნ 355 416 ლარის შემოსავალი მიიღეს. ამ თანხაში სახელმწიფოს წილი 3 მლნ  470 133 ლარი შეადგინა.
მაგრამ სტიქიამ ზარალი იმ ადამიანებსაც მიაყენა, ვისაც ხეხილის მაგივრად, ბოსტნეული ჰქონდა გაშენებული. გოჩა გოჩიტაშვილის თქმით, დეტალურ ინფორმაციას მოსახლეობას რამდენიმე დღეში მიაწვდის, მას შემდეგ, რაც კონსულტაციებს გუბერნატორთან ერთად გაივლის.