,,ათ უმაღლესდამთავრებული ტეტიები და თამადები" სოფლებში
,,არა თუ სასურველია, არამედ აუცილებელი" - განაცხადა ატენის თემის დეპუტატმა სოსო ვანიშვილმა. მისი თქმით, ზოგიერთ თემში რამდენიმე სოფელი შედის: ,,ხოლო ამ 4 თუ 5 სოფლიდან განათლებული და გამოცდილი ადამიანი ვერ მოიძებნა, მაშინ კარგად გვქონია საქმე" - დასძინა ვანიშვილმა.
გამგეობის წარმოდგენილ პროექტს მხარს სოფელ ძევერის დეპუტატი მევლუდ პურიჭამიაშვილი უჭერს. ,,შეიძლება კაცს ლაიფციგის უნივერსიტეტი არ ჰქონდეს დამთავრებული, მაგრამ იმდენი გამოცდილება მაინც ჰქოდეს, რომ სოფელს მიხედოს. შეიძლება კაცი ათ უმაღლეს დამთავრებული იყოს, მაგრამ ტეტია იყოს. ხოლო ვისაც უმაღლესი დამთავრებული არა აქვს, სოფლის - მეურვე" - განაცხადა პურიჭამიაშვილმა. მან მაგალითისთვის სოფელ დიცის ყოფილი ხელმძღვანელი ზაქარია ვატიტაძე დაასახელა, რომელსაც იმის გამო, რომ უმაღლესი სასწავლებლის დამთავრების მოწმობა არა აქვს, სოფლის ხელმძღვანელობის გაგრძელებაზე უარი უთხრან.
,,მაშინ, სადაც კარგი თამადა ნახოთ სოფელში ის დანიშნეთ" - განაცხადა საკრებულოს წევრმა თამაზ ბეგიაშვილმა კომისიის სხდომაზე.
ფოტოზე: ძევერის თემის წარმომადგენელი საკრებულოში მევლუდ პურიჭამიაშვილი.
იხ. უფრო ვრცლად: