პირველკლასელი კოდისწყაროდან
პირველკლასელი ყარაფილადან
პირველკლასელები სარიბარიდან, და-ძმა
,,სკოლაში სულ 29 მოსწავლეა, ყველა კლასში მოსწავლე გვყავს. ბავშვების რაოდენობის მხრივ, ზოგგან 4 მოსწავლეა, ზოგგან შვიდი. მაგალითად, დამამთავრებელ კლასში ერთი მოსწავლეა, შარშანაც ერთმა დაამთავრა. გვაქვს ერთი კლასი, სადაც 7 მოსწავლეა. ზოგადად, თუ ვიტყვით, სკოლაში ბავშვთა ნაკადმა მოიმატა" - ამბობს სკოლის დირექტორი რუიზან დვალიძე.
ის ადგილობრივია და წლების განმავლობაში სკოლას ხელმძღვანელობს. მას უამრავი მადლობის წერილი მისდის სხვა სკოლებიდან, რომლითაც ეუბნებიან, რომ კოდისწყაროს სკოლას ნიჭიერი, მოწესრიგებული და კარგად აღზრდილი ბავშვები ამთავრებენ.
სკოლის ზარი
ლიკა მელაძე და ბარბარა ბულბულაშვილი თანაკლასელები არიან, ისინი მერვე კლასში არიან. ლიკა ყარაფილელია, ბარბარა კი, კოდისწყაროელი. საუკეთესო მეგობრები ამ ზაფხულს საზაფხული ბანაკში წაიყვანეს. წყნეთში უამრავი ახალი მეგობრები გაიცნეს. სკოლაში კი, მიღებული შთაბეჭდილებები ყველას გაუზირეს, მათ შორის ჟურნალისტებს.
იმედი აქვთ, რომ ახალ სკოლაში მომავალ წელს მაინც ისწავლიან.