ცხინვალში სპეცრაზმის წევრებმა ტყუპ ძმებს სცემეს
ქალაქ ცხინვალში დე-ფაქტო სამხრეთ ოსეთის რესპუბლიკის შს სამინისტროს სპეცდანიშნულების რაზმის წევრემა ძმებ ჯაბიევებს სცემეს. ამის ამსახველი ვიდეო სოციალურ ქსელში გავრცელდა.
1 მარტს დე-ფაქტო რესპუბლიკის პროკურატურამ, ვიდეოს საფუძველზე, სპეცრაზმის წევრების მიმართ გამოძიება დაიწყო.
ვიდეოს მიხედვით, ინალ ჯაბიევს და მის ტყუპ ძმას ფორმიანი მამაკაცები ფიზიკურად უსწორდებიან. ახალგაზრდების დახმარებას ქალბატონი და შუახნის მამაკაცი ცდილობენ. შემთხვევა ,,ბამის" დასახლებაში მოხდა.
ცხინვალის საავადმყოფოს ექიმების ცნობით, ერთ-ერთ ძმას, ინალ ჯაბიევს ყბა მოტეხილი აქვს, ხოლო თავზე და შუბლზე სისხლჩაქცევები აღენიშნება. ის ჩრდილოეთ ოსეთში სამკურნალოდ გააგზავნეს.
იხ. ვიდეო, რომელიც ,,ინსტაგრამზე'' გავრცელდა.
Сегодня в сети появилось видео под названием "МЕНТОВСКИЙ БЕСПРЕДЕЛ". Подробности пока неизвестны, но на видео мы можем видеть как сотрудники СОБР избивают человека. Если вы стали очевидцем какого-либо происшествия с правоохранительными органами, присылайте сообщения, фото и видео на почту редакции, будем публиковать и тем самым бороться с беспределом силовиков Государства Алания. #syrdoninfo #новостиюжнойосетии #новостицхинвала #новостиалании #государствоалания #цхинвал #алания